english version logo
Szukaj   


Pracownia Zoologii Kręgowców istnieje od 22 grudnia 1994 roku kiedy to  Uchwałą Senatu Uniwersytetu Gdańskiego w Katedrze Ekologii i Zoologii Kręgowców utworzono: Pracownię Zoologii Kręgowców i Pracownię Ekologii i Etologii Kręgowców.
Zoologia jest jedną z najstarszych nauk biologicznych. Pierwsze prace z dziedziny zoologii są autorstwa Arystotelesa i pochodzą z IV w. p.n.e. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zacofani. Oprócz sprawdzonych metod badawczych, obejmujących zarówno prace terenowe jak i laboratoryjne staramy się także opracowywać nowe techniki (np. bezinwazyjną metodę oznaczania płci piskląt na podstawie skorup pokluciowych). Dysponujemy nowoczesnym sprzętem badawczym do nagrań dziennych i nocnych, fotopułapkami a także laboratorium do badań molekularnych.
Od wielu lat prowadzimy badania w jednej z największych w Europie kolonii lęgowej kormorana czarnego. Wspólnie z pracownikami Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana przeprowadzamy coroczne liczenia lęgnących się tam kormoranów i czapli. Interesuje nas rodzinne życie tych ptaków, ich sukcesy i porażki, dalsze losy młodzieży a także…występowanie jej w diecie współmieszkańców lasu. Badamy także naszych najbliższych, miejskich sąsiadów -wróble, sroki, gołębie.

Jeżeli chcesz z Nami badać dzikie kąty w Kątach lub odkrywać nieznane kąty Trójmiasta - zapraszamySmile
 
Szybki dostęp:
Zespół Pracowni
Pracownicy i Doktoranci
Nasi Magistranci


Zobacz jeszcze!
Aktualnie realizowane tematy

Publikacje Naszej Pracowni

Chcesz do nas dołączyć? Kliknij tutaj!

 


Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców

Realizacja: TRIA media & communication www.tria.pl